İLETİŞİM

All Products >> Dry Aged Dolabı >>Ev Tip Dry Aged Dolabı

Product Details

Ev Tip Dry Aged Dolabı
3.9 (78.46%) 52 votes

EV TİP ET DİNLENDİRME DOLABI

– Otomatik defrost sistemli

– +1/+3oC çalışma sıcaklığı, %80 bağıl nemde 28 gün dinlendirme

–70x70x130H cm ebatlı

– Embraco (İtalya) marka kompresörlü

– 2+1 adet AISI 304 Cr-Ni paslanmaz çelik raflı

– Et askılık sistemi (opsiyonel)

– Himalaya tuz taşlı, aydınlatmalı arka panel

– İç yan duvarlarda Himalaya taş (opsiyonel)

– Doğru veya alternatif akımlı ülkelere göre üretim imkanı

– 50/60 Hz, 220/230V çalışmaya uygun

Taze et, dinlenmiş ete nazaran daha sert olduğundan, damak tadı anlamında daha az tercih edilir. Dinlenmiş et hem daha lezzetli, hem de daha sağlıklıdır.

Kuru dinlendirme (Dry-Age) işleminde et parçalara ayrılmadan kütle halinde (kemikli ve yağlı şekilde) 0/+2 C’de %80-84 nem oranında 27-28 gün boyunca Dry Aged Buzdolabında dinlendirilir. Bu dinlendirme esnasında etin içindeki proteinler, yapıtaşları olan aminoasitlere ayrışacak ve gerek kurumadan, gerek su kaybından dolayı takribi %40’lık bir kütle kaybı oluşacaktır.

Dry Aged Dolaplar, gıdanın bakteri üretmesine izin vermeden dinlendirmeyi gerçekleştirerek netice itibariyle müşteriye sağlıklı ve lezzetli bir sunum olanağı sağlar. Kuru dinlendirme buzdolaplarında dikkat edilmesi gereken bir husus da; etin, dry-aged buzdolabına konmadan önce bulunduğu soğuk oda muhafaza sıcaklığının +3/+5 C aralığında olması, yani donmuş olarak muhafaza edilmemiş olmasıdır. Donmuş muhafazada bekletilmiş etlerin kuru dinlendirilmiş olarak servis edilmesi sağlık açısından tehlike arz etmektedir.

Servis edilen etin kuru dinlenmiş olup olmadığını anlamak oldukça basittir. Eti bıçakla ayırdığınızda kan görüyorsanız, et kuru dinlenmemiş demektir.

Ev Tip Dry Aged Dolabı
WhatsApp chat