İLETİŞİM

Pastane ve Cafe Açmak
Bu ürünü oyla

Tatlı, pasta vs. gıdaların satışını yapmak amacıyla bir işyeri açmak için dikkat edilmesi gereken en önemli husus, işlek bir cadde/sokakta konumlanmaktır. Bunun yanında sermaye doğrultusunda hedeflenen işletme süresi de önem arz eder.

Pasta/cafe işyerleri için dekorasyon çok önemlidir. Teşhir edeceğiniz gıdayı aynı zamanda soğuk şekilde muhafaza edebilmeniz için pasta teşhir dolaplarına ihtiyacınız olacaktır. Genellikle, soğutma firmalarının showroomlarında/stoklarında bulunan pasta vitrinleri, ya ebat ya da dış kaplama rengi/deseni olarak işyerinize uymayacaktır. Bu nedenle pasta teşhir dolaplarınızı istediğiniz ölçü ve dış kaplama deseninde yaptırmanız gerekecektir. Bu bağlamda, fiyat araştırması yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususları şöyle sıralayabiliriz:

-Pasta vitrininin yüksekliği, kullanıcının (tezgahtar) boyuna göre belirlenmelidir. Standart bir pasta teşhir buzdolabının yüksekliği 120-125 cm’i geçmemelidir.

-Soğutmalı pasta vitrininde sadece yaş pasta teşhir edilecekse üflemeli soğutma sistemli bir dolap tercih edilmelidir. Yaş pasta ile birlikte muhallebi, tavuk göğsü vb. sütlü tatlılar da muhafaza edilecekse, statik (petekli) soğutma sistemi tercih edilmelidir zira üflemeli soğutma sistemi sütlü tatlılarda karartma gibi sorunlara yol açabilmektedir.

-Pasta reyonunun uzunluğu 3 metreden uzun olacaksa, soğutma grubunun pasta vitrininin dışında herhangi bir yere montajının yapılması gerekir. Kısa pasta vitrinlerinin (motoru altında olacağından) tekerlekli olması, gerek konum değiştirebilme gerek temizlik açısından avantaj sağlayacaktır.

-LED aydınlatma floresana kıyasla hem daha az ısı verir hem de daha iyi bir teşhir sunar. Bu nedenle floresan yerine LED aydınlatmalı pasta vitrinlerini tercih etmeniz tavsiye edilir.

-Pasta vitrininizin dijital sıcaklık göstergeli olmasına dikkat ediniz.

Pastane ve Cafe Açmak
WhatsApp chat