İLETİŞİM

Himalaya Tuz Odaları
5 (100%) 2 votes

Himalaya Tuz Taşı, Tuz Odaları ve Faydaları

Halotherapy, Yunanca’da “tuz” anlamına gelen“Halo” kelimesinden doğmuştur. Geçmişi antik çağlara kadar dayanan Tuz Terapileri günümüzde yaşam kalitesini arttırmaya yönelik yapılan en doğal ve etkili sağlık uygulamasıdır.

Tuz Terapisinin bir tedavi yöntemi olarak yaygınlaşması 19. yüzyılın ortalarına dayanmaktadır. Felix Botchkowski adında Polonyalı bir sağlık yetkilisi, tuz madenlerinde çalışan işçilerin akciğer hastalıklarına yakalanmadıklarını keşfeder. Daha sonra yapılan bilimsel araştırmalar tuz madenlerinin bu iyileştirici etkisini kanıtlar. Bu gün bu maden koruma altına alınmıştır ve her sene yüzbinlerce turisti terapi için ağırlamaktadır.

Tuz Terapisi Nedir ?

Tuz Terapisi solunum yollarını rahatlatan; alerji, astım ve kulak-burun-boğaz ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan en etkili doğal terapi yöntemidir. Tuz Terapisi, şifalı tuz madenlerindeki aynı mikroklima sağlanarak, tamamı doğal tuzlarla kaplı olan Tuz Mağaramızda gerçekleşmektedir. Seans sırasında havaya çok ince öğütülmüş Himalaya tuzları püskürterek mikrop ve alerjenlerin olmadığı steril, rahatlatıcı ve negatif iyonlu bir ortam sağlanır.

Faydalı Tuz Nasıl Olur ?

Sofra Tuzu | Deniz Tuzu | Kaya Tuzu | Kristal Tuz Kristal tuzları kaya tuzlarından ayıran en büyük özellik, basınç altında molekül yapısı yoğunlaşarak küçülmüş olmasındadır. Bu ince molekül yapısı kristal tuz iyonlarının hücre zarından hücreye girmelerini kolaylaştırır. Dünyanın en iyi kristal tuzlarından birisi de Pakistan’da bulunan tuz yataklarından çıkarılan Himalaya kristal tuzudur.

Tuz Odası Nasıl Yapılır?

Tuz odası yapımı bazı aşamalar içerir:

Yeri Belirleme .
Tasarımı Seçme.
Projenin Tasarımı.
Hazırlık Çalışması.
Ferahlatıcı aydınlatma detayları.
Havalandırma ve klima sistemleri

Himalaya Tuz Taşları, Dry Age Dolaplarda da kullanılmaktadır.

Himalaya Tuz Odaları
WhatsApp chat